Pediatra

Zadaj pytanie
PoniedziałekWtorekŚrodaCzwartekPiątekSobota
Robert Zimny lek. rodzinny Specjalista dzieci i dorosłych19:10-21:3013:00-14:3013:00-14:3011:00-12:30
Justyna Samoder Specjalista dzieci i dorosłych18:00-19:00
Marcin Krajmas Specjalista dzieci i dorosłych15:00-17:3016:00-17:30

* "" - Lekarz dostępny

Pediatria – dział medycyny zajmujący się chorobami dziecięcymi, opieką nad dziećmi i ich rozwojem.

Cennik
  • Konsultacja pediatry 100zł

Jak uspokoić płaczące dziecko w odpowiedni sposób?

A przyczyn płaczu niemowlaka może być naprawdę dużo. Pediatra mówi że kilkumiesięczne dziecko może płakać z przyczyn takich jak kolka albo po prostu z powodu wyrzynających się ząbków.

  • Jeśli płacz będzie piskliwy i wyjątkowo intensywny kiedy przytulasz niemowlę, najlepiej jak najszybciej skontaktuj się z lekarzem.
  • Niepokojące jest też, jeśli płaczące dziecko po prostu wygląda na chore i źle oddycha.

Niemowlę płacze, bo musi. Nie robi wam tego na złość. W żaden inny sposób nie będzie przecież w stanie powiedzieć, że mu się nudzi, chce na ręce, ma ochotę się zdrzemnąć lub po prostu źle się czuje.  Dlatego nie denerwuj się, tylko postaraj się zgadnąć, o może mu chodzić. W pierwszych dniach życia najczęstszą przyczyną płaczu będzie po prostu głód. Wystarczy w takim wypadku podać dziecku pierś albo butelkę, to uspokoi dziecko i zachęci do snu.

Jest na to wiele prostych sposobów. Przykładowo zawiń dziecko ciasno w powijaki z małego kocyka. Wiele niemowląt często zwyczajnie niepokoi się ruchami swoich rąk i nóg, a taki kokonik zrobiony z koca, w którym niemal nie mogą się poruszać, przypomina im bezpieczne czasy, kiedy były jeszcze w łonie mamy. By to zrobić kocyk złóż na pół i połóż dziecko tak, by jego szyjka znalazła się troszeczkę nad linią zgięcia. Potem wystarczy przykryć malca jednym bokiem kocyka, zawijając go pod jego plecki. Analogicznie zrób z drugim bokiem materiału. Brzegami podwiń pod nóżki malca.

źródło: medicinemag.pl

Zamknij
Imię i nazwisko: E-mail: Nr telefonu: Wiadomość:
Uwaga: formularz kontaktowy nie służy do umawiania wizyt, w tym celu prosimy o dokonanie rezerwacji online, kontakt telefoniczny lub osobisty.
Proszę uzupełnić wszystkie wymagane pola oraz wyrazić zgodę na przetwarzanie danych.